Directed by
Page Hurwitz |
Writing Credits (in alphabetical order)
Page Hurwitz |
Cast
Tig Notaro | ... | Self | |
Sandra Bernhard | ... | Self | |
Eddie Izzard | ... | Self | |
Rosie O'Donnell | ... | Self | |
Lily Tomlin | ... | Self | |
Joel Kim Booster | ... | Self | |
Patti Harrison | ... | Self | |
Wanda Sykes | ... | Self | |
Billy Eichner | ... | Self | |
Mae Martin | ... | Self | |
Lea DeLaria | ... | Self | |
Margaret Cho | ... | Self | |
Marsha Warfield | ... | Self | |
Fortune Feimster | ... | Self | |
Mario Cantone | ... | Self | |
Trixie Mattel | ... | Self | |
Hannah Gadsby | ... | Self | |
Scott Thompson | ... | Self | |
Guy Branum | ... | Self | |
Judy Gold | ... | Self | |
Gina Yashere | ... | Self | |
Bruce Vilanch | ... | Self | |
James Adomian | ... | Self | |
Caldwell Tidicue | ... | Self | |
River Butcher | ... | Self | |
Matteo Lane | ... | Self | |
Dave Holmes | ... | Self | |
Todd Glass | ... | Self | |
Roz Hernandez | ... | Self | |
Solomon Georgio | ... | Self | |
Robin Tran | ... | Self | |
Susan Stryker | ... | Self | |
Robin Tyler | ... | Self | |
Suzanne Westenhoefer | ... | Self | |
Roger Q. Mason | ... | Self | |
Shar Jossell | ... | Self | |
Kate Aurthur | ... | Self | |
KJ Whitehead | ... | Self | |
Jim David | ... | Self |
Produced by
Trish Bendix | ... | Consulting producer |
Natalie Coffen | ... | associate producer |
Colin Devenish | ... | producer |
Brian Graden | ... | executive producer |
Lisa Singer Haese | ... | producer |
Dave Holmes | ... | Consulting producer |
Lb Horschler | ... | executive producer |
Sharon Houston | ... | producer |
Page Hurwitz | ... | executive producer |
Katherine LeBlond | ... | co-executive producer |
Dave Mace | ... | executive producer |
Kaitlin McLaughlin | ... | Consulting Producer |
Hayley Schaefer | ... | associate producer |
Julia Silverton | ... | co-executive producer |
Wanda Sykes | ... | executive producer |
Clare Tucker | ... | co-executive producer |
Music by
Chris Rob |
Cinematography by
Carissa Dorson |
Editing by
Rodrigo Brazão | ||
Jeni Matson | ||
Giselle Murillo |
Production Design by
Catherine L. White |
Production Management
James Gueringer | ... | production manager |
Sound Department
Craig Plachy | ... | re-recording mixer |
Camera and Electrical Department
Charles Alexander | ... | Digital Imaging Technician |
Animation Department
James Durée | ... | animator / designer |
Abigail Gibbons | ... | graphics assistant |
Chad Herschberger | ... | animator / designer |
Kerry Deignan Roy | ... | graphics producer |
Lauren Tolfa | ... | graphics assistant |
Cathy Trekloff | ... | graphics producer |
Editorial Department
Bari Goodis | ... | on-line editor |
Kathy Hinh | ... | assistant editor |
Conor O'Neill | ... | supervising editor |
Dion Riley | ... | assistant editor |
Ann Roy | ... | editor |
Music Department
Elliott Goldkind | ... | music editor |
Additional Crew
Trish Bendix | ... | researcher |
Max Segal | ... | rights & clearances |